Gmina Blachownia

Zmarł Edmund Huć Naczelnik Miasta i Gminy Blachownia w latach 1982–1990

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 2 marca zmarł
Edmund Huć,
Naczelnik Miasta i Gminy Blachownia w latach 1982–1990.

 

Zmarł Edmund Huć – Naczelnik Miasta i Gminy Blachownia w latach 1982–1990

 

W czasie swojej pracy na rzecz naszej społeczności odegrał istotną rolę w rozwoju Blachowni. Pod Jego kierownictwem teren wokół zbiornika rekreacyjnego przeszedł znaczącą metamorfozę – powstały nowe parkingi, place zabaw, strefy spacerowe oraz punkty gastronomiczne, które do dziś służą mieszkańcom.

W latach 1982–1990 rozpoczęła się budowa nowego Urzędu Miejskiego, powstała Biblioteka Miejska, Szkoła Podstawowa w Cisiu oraz przedszkole w Łojkach. W tym czasie utworzono również Pałac Ślubów w budynku dawnej stacji kolejowej, zmodernizowano ośrodek rekreacyjny przy stadionie, a także zrealizowano I etap Osiedla „Leśna”.

Edmund Huć aktywnie wspierał społeczność lokalną, łącząc działania administracyjne z inicjatywą społeczną oraz zaangażowaniem w sprawy mieszkańców.

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 marca o godz. 13.00 na cmentarzu Kule w Częstochowie.

                                                                                                                              Burmistrz Blachowni Cezary Osiński
                                                                                                                              Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk
                                                                                                                              wraz z Pracownikami Urzędu Miejskiego w Blachowni

 

Zmarł Edmund Huć – Naczelnik Miasta i Gminy Blachownia w latach 1982–1990

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności