GIMNAZJALIŚCI UCZĄ SIĘ NIE TYLKO W ŁAWKACH SZKOLNYCH
Świetna zabawa, edukacja poprzez ruch, zwiedzanie zabytków i ciekawych zakątków naszego kraju, zajęcia sportowe, warsztaty, debaty i dyskusje - takimi słowami opisać można przebieg wycieczki do Zakopanego, w której uczestniczyło 35 uczniów Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni.
Dzięki sfinansowaniu przez Panią Burmistrz Sylwię Szymańską i GKRPA tej atrakcyjnej formy nauki dzieci miały możliwość uczyć się, bawić i aktywnie spędzić w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju trzy dni pod opieką swoich nauczycieli. Czas wypełniony był wieloma atrakcjami. Zwiedzaliśmy Kraków poznając historię dawnej stolicy Polski, wędrowaliśmy Doliną Kościeliską podziwiając piękno polskich gór, odwiedziliśmy również najpiękniejsze zakątki Zakopanego. Wieczory spędzaliśmy na zajęciach poświęconych dyskusjom i debatom na tematy bliskie młodym ludziom. Każdy uczestnik mógł w czasie pobytu nauczyć się grać w bilard, tenisa stołowego lub wziąć udział w meczu piłki nożnej. Sporą atrakcją była wspólna zabawa przy ognisku. Śpiewaliśmy, piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy i tańczyliśmy przy dźwiękach muzyki regionalnej na dyskotece.
Uczyć się można wszędzie i nie zawsze z wykorzystaniem książki i zeszytu - taki wniosek nasuwa się obserwując wpatrzone w przewodnika twarze uczestników. Uśmiech na twarzach dzieci uczestniczących w wycieczce jest potwierdzeniem faktu, że wyjazd był bardzo udany.
Jolanta Zacharska 24.09.2015