Wędkarski Piknik Rodzinny
W niedzielny poranek, na zbiorniku Wykopalisko odbył się Wędkarski Piknik Rodzinny o Puchar Rady Miejskiej w Blachowni. Zawody na naszych pięknych akwenach cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Było tak i tym razem, do zawodów przystąpiło 30 drużyn, składających się z osoby dorosłej i dzieci wieku do 16 lat. Piękna słoneczna pogoda, wspaniała rodzinna atmosfera, wiele atrakcji i dużo ryb, tak można w skrócie opisać niedzielny Piknik Wędkarski.

Już o 8.00 przy rybaczówce pojawiały się pierwsze drużyny, a o 9.00 rozpoczęło się wielkie łowienie. Każdemu uczestnikowi udało się złowić rybę. Najczęściej uczestnicy pikniku wyciągali z wody: leszcze, płocie, karasie, liny i mongoły. Jednak największą rybą może się pochwalić drużyna Dominika i Szymona Kity, która złowiła piękny okaz jesiotra. Ryba przypomina kształtem rekina, a złowiona sztuka miała, aż 81 cm długości.

Podczas trwania pikniku organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Pokaz sprzętu ratowniczego przygotowali strażacy z OSP Blachownia. Dzieci bawiły się i przy okazji uczyły obsługi sprzętu strażackiego. Pokaz strażacki to nie jedyna atrakcja. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w jeździe na kucyku, a nieco starsi na koniu. Można było spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych.

Po zawodach wszyscy spotkali się w rybaczówce na tradycyjnym posiłku czyli kiełbaskach z ogniska. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz paczkę z nagrodami i słodyczami.

Zwycięzcami Pikniku zostali Oliwier i Tomasz Bulwan, drugie zaszczytne miejsce przyadło Dominikowi i Szymonowi Kita, a trzecie miejsce na podium wywalczyli Wiktoria i Tomasz Stefanyszyn. Zwycięzcy otrzymali puchary i wędki. Puchary wręczała radna Pani Katarzyna Borycka.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Edyty Mandryk - Przewodniczącej Rady Miejskiej, Pani Katarzynie Boryckiej i Panu Tomaszowi Czechowi za kibicowanie drużyną i towarzystwo w ten upalny dzień oraz sponsorom:
Firmie ELEKTROSTATYK, RESTAURACJI BAJKA, KWIACIARNI TAJEMNICZY OGRÓD, STAJNI DON CAMILLO, firmie ALL FOR FISHING, firmie WEKTOR Janusz Szymanek , firmie MANAGER, VIVAPOL, oraz WSZYSTKIM WĘDKARZOM KTÓRZY NAM POMOGLI.
Rafał Jędrysiak 31.08.2015
GALERIA ZDJĘĆ