Wielkie gotowanie z Burmistrzem Blachowni
W gorące, sobotnie popołudnie władze Blachowni przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji na imprezie kończącej wakacje "Lato zasypia Blachownia nigdy".
Punktualnie o godzinie 16.00 na scenie rozstawionej na błoniach za Urzędem Stanu Cywilnego wystąpili artyści Miejskiego Domu Kultury w Blachowni. Znane i lubiane utwory mogliśmy słuchać w wykonaniu: Pauliny Krawczyk, Karoliny Kosielak, Wiktorii Stawickiej i Klaudii Pyrzyk. Na scenie zaprezentowali się również młodzi tancerze przygotowywanie do wystepów przez Panią Kazimierę Klekot.
Miejski Dom Kultury przygotował również animacje dla dzieci, a stowarzyszenia z terenu naszej gminy stoiska z pysznymi potrawami. Podczas imprezy mieszkańcy wypełniali ankiety dotyczące Strategii Gminy Blachownia, każdy kto poświęcił chwilę czasu na pomoc przy tworzeniu tego ważnego dokumentu, otrzymał słodki poczęstunek.

Niewątpliwą atrakcją był występ zespołu Aire Andaluz, który muzyką, tańcem i śpiewem przeniósł nas do krainy flamenco. Hiszpańskie rytmy, wspólna zabawa i taniec z mieszkańcami, piękne tancerki rozgrzały mieszkańców Blachowni przed konkurencjami sprawnościowymi.
Nie były to zwykłe zawody sportowe, a konkurencje polegające na obieraniu cebuli na czas. Najbardziej zaciętą walkę stoczyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Blachowni w pojedynku z Radnymi naszego miasta, w konkurencji obierania ziemniaków. Był to rewanż za mecz piłkarski rozgrywany podczas Dni Blachowni, w którym radni nie dali szans urzędnikom. Tym razem, przy głośnym dopingu mieszkańców, lepszymi okazali się urzędnicy, wykazując się dobrą techniką i sprawnością manualną. Nie obeszło się bez drobnych urazów, ale zabawa była przednia.

Największą atrakcją wieczoru było jednak Wielkie Gotowanie z Burmistrzem na największej patelni plenerowej w Polsce. Wśród egzotycznych dań były: paella z kurczakiem i chorizo, patatas bravas oraz paella z owocami morza. Dania serwowała mieszkańcom Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska i Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk. Potrawy były wyjątkowo smaczne i 1000 przygotowanych dań rozchodziło się w mgnieniu oka.

Hiszpańskie wieczór w Blachowni zakończył się dyskoteką, która trwała do godziny 22.00.

Stowarzyszenia, które uczestniczyły oraz pomagały w zorganizowaniu "Zakończenia wakacji":
- Stowarzyszenie Rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "ACADEMIA"
- Koło Gospodyń Wiejskich w Blachowni
- Stowarzyszenie Przyjaciół i Miłośników Blachowni
- Koło Emerytów i Rencistów w Łojkach

Wszystkim, którzy również przyczynili się do organizacji imprezy Serdecznie Dziękujemy.

Urząd Miejski w Blachowni 31.08.2015
GALERIA ZDJĘĆ