Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"
Biblioteka Miejska w Blachowni zorganizowała rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz". Jest to akcja ogólnopolska, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić miło dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

Rajd wystartował w gorący sobotni poranek 11 lipca, o godzinie 9:30 z parkingu przy bibliotece. Naszym przewodnikiem był Pan Robert Biś. Kolumna rowerów przejechała drogą w stronę Cisia podziwiając mijane widoki, następnie skręciliśmy w lewo w stronę miejscowości Łebki. Atrakcjami były: jezioro w lesie, rezerwat cisów, zabytkowa kapliczka i staw z młynem wodnym. W drodze powrotnej jechaliśmy przez miejscowość Łęg, gdzie widzieliśmy hodowlę dzikich świń. Nasz rajd zakończyliśmy na placu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni, gdzie piekliśmy przy ognisku kiełbaski. W rajdzie wzięło udział 23 osoby. Trasa rajdu liczyła łącznie 40 km kilometrów. Prośby o zorganizowanie następnego rajdu były dowodem na to, że "Odjazdowych Bibliotekarzy" okazała się świetnym pomysłem!!!

Dyrekcja i pracownicy biblioteki dziękują Panu Robertowi Bisiowi za wytyczenie trasy, prezesowi OSiR-u za wypożyczenie rowerów i udostępnienie miejsca na ognisko oraz Tartakowi Wyrazów za drewno na ognisko.

Dziękujemy za liczne przybycie. Zapraszamy za rok!
Biblioteka Miejska w Blachowni 04.08.2015
GALERIA ZDJĘĆ