Zawodniczka "Dwójki" w Korei
W połowie lipca na Uniwersjadzie w południowokoreańskim Gwangju w reprezentacji polskich studentów-sportowców startowała zawodniczka MKS "Dwójka" Blachownia, Karolina Gajos.

W drużynowym turnieju badmintona polska ekipa, z Karoliną w składzie, zajęła 13 miejsce, w turnieju indywidualnym Karolina zajęła 31 miejsce. Za uczestnictwo w Uniwersjadzie zawodniczka została uhonorowana okolicznościowym medalem.

Mimo wyczerpującej podróży Karolina wróciła z niezapomnianymi wrażeniami z największej międzynarodowej sportowej imprezy tego roku (z udziałem ponad 12 tys. uczestników z całego świata),

z atmosfery wioski uniwersjadowej i polskiej misji, zamieszkałej przez ponad 200 studentów- sportowców, z kontaktu z kulturą azjatycką.