Piknik rodzinny
W sobotę rozpoczął dwudniowy Piknik Rodzinny, Sportowo-Rekreacyjny. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Academia, a patronat honorowy objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, która dokonała uroczystego otwarcia pikniku. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji muzycznych. Mogliśmy wysłuchać młodych wokalistów Miejskiego Domu Kultury, regionalnych zespołów ludowych m.in. Blachowianki i Blachowianie, Cisianki i Kopalnianki. Nie brakowało rywalizacji sportowej, młodsi i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Były konkurencje t.j.: slalom piłkarski, strzelanie z łuku, skakanie na skakance, przeciąganie liny.

Festynowi towarzyszą kiermasze wystawowe: Stowarzyszenia Academia, Strychowisko czyli dzieła z porcelany, stoisko z haftem krzyżykowym. Uczestnicy pikniku mogli i będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach: lepienia z gliny, tworzenia kwiatów z papieru, survivalu z fundacją ALEA czy ekologicznym pt. Ekologia i pszczoły.

Niedziela zapowiada się równie słoneczna i gorąca jak sobota i również na niedzielę organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Kto zawita na pikniku, będzie mógł podziwiać psy wielorasowe, dzieci będą mogły uczestniczyć w konkursie plastycznym i wiele innych. Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00 i będzie trwał do godziny 20.00.

Sponsorami pikniku są: Restauracja Bajka, Fundacja ALEA, DPS Lubliniec.
Urząd Miejski w Blachowni 04.07.2015
GALERIA ZDJĘĆ