Mateusz Bieniek w Reprezentacji Polski!
zdjęcie Anna Lisiak
Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił 14 osobową kadrę na dwa mecze Ligi Światowej z Rosją. Znalazł się w niej Mateusz Bieniek mieszkaniec naszego miasta.
Mateusz występuje w zespole Effectora Kielce na pozycji środkowego. Dzięki świetnym występom w PlusLidze w sezonie 2014/15 zwróciły na niego uwagę największe kluby w Polsce, jak i trener reprezentacji. Jeżeli 21-latek z Blachowni pojawi się na parkiecie będzie to dla niego debiut w kadrze narodowej w oficjalnym spotkaniu.

Mateusz pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie stawiał w Szkole Podstawowej w Łojkach, następnie w Gimnazjum w Blachowni podnosił swoje umiejętność. W szkole średniej reprezentował barwy Delic-Pol Norwid Częstochowa, a od 2012 roku również SMS PZPS Spała, skąd trafił w 2013 roku do zespołu PlusLigi - Effektora Kielce. Warto też przypomnieć, że pierwszym klubem, który reprezentował Mateusz była Pogoń Blachownia, gdzie uczestniczył w rozgrywkach młodzieżowych piłki nożnej. Z Pogoni na krótki okres czasu trafił do Orlika Blachownia i na tym etapie zakończyła się przygoda z piłką nożną, a rozpoczęła siatkarska kariera.

Największe sukcesy Mateusza to: Wicemistrzostwo Polski Kadetów w 2010 roku, tytuł najlepszego środkowego zawodnika Mistrzostw Polski Kadetów w 2011 roku, Mistrzostwo Polski Juniorów w 2012 roku, Mistrzostwo Polski Juniorów w 2013, tytuł najlepszego blokującego Mistrzostw Polski Kadetów w 2013, Wicemistrzostwo Młodej Ligii w sezonie 2012/2013, powołanie do Kadry Narodowej Juniorów, udane występy w PlusLidze w sezonie 2014/2015, powołanie do Reprezentacji Polski Seniorów.

Mecze z reprezentacją Rosji odbędą się w czwartek i piątek (28 i 29 maja) w gdańskiej Ergo Arenie o godz. 20.15. Mateusza najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć również za tydzień w Częstochowie w meczach z Iranem. Mecze będą transmitowane w telewizji Polsat. Mateuszowi gratulujemy powołania do Reprezentacji i zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania!
Urząd Miejski w Blachowni 28.05.2015