Mobilny Punkt Informacyjny w Blachowni
19 marca w Sali Konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni odbyło się spotkanie, na którym mieszkańcy naszej gminy, mogli zapoznać się z możliwością pozyskiwania środków z Funduszy Europejskich. Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Blachowni wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

W całej Polsce działa sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Głównych i Lokalnych, w których można za pomocą konsultacji osobistej, telefonicznej lub zadając pytania pocztą e-mail uzyskać informacje o wszystkich możliwych środkach do pozyskania. Pracownicy Punktów mogą dotrzeć osobiście do zainteresowanych osób niepełnosprawnych. Punkty poza zasadami pozyskiwania środków z funduszy oferują: informacje prawne dotyczące dotacji, pozwalają się zapoznać z wnioskami i dokumentami potrzebnymi do ubiegania się o środki z Unii, organizują szkolenia i spotkania informacyjne, przygotowują raporty oraz publikacje i poradniki. Punkty Mobilne są nową usługą, która pozwala dotrzeć do większej liczby mieszkańców w mniejszych miejscowościach.

Czwartkowe spotkanie w Blachowni, rozpoczęło się tuż po godzinie 10.00. Wszystkich przybyłych powitała Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, zachęcając do korzystania z możliwości jakie pozyskiwania środków unijnych w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020.
Spotkanie prowadzili specjaliści z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach Pani Justyna Fortunka oraz Pan Marcin Faruga. Na wstępie prowadzący przedstawili informacje o usługach jakie oferuje Punkt Informacyjny i szczegółowe wiadomości dotyczące m.in.: godzin otwarcia Punktów, możliwości wypełniania wniosków za pośrednictwem Internetu, rodzajów funduszy, priorytetów i celów Nowej Perspektywy Finansowej 2014-2020, Programów Regionalnych, kwot jakie można pozyskać.
Dowiedzieliśmy się również, że Lokalny Punkt Informacyjny powinien zostać otwarty w Częstochowie pod koniec kwietnia br., co również ułatwi mieszkańcom naszej gminy dotarcie do informacji o funduszach.

Najważniejszą jednak częścią spotkania, były indywidualne konsultacje z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Zainteresowani mogli zadawać pytania na wszystkie nurtujące tematy, a żadne pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi. Spotkanie trwało do godziny 14.00. Pomocy merytorycznej i informacji udzielono ponad 30 osobom.
Urząd Miejski w Blachowni 19.03.2015
LINKI
Dowiedz się więcej o Funduszach Europejskich
GALERIA ZDJĘĆ
autor zdjęć: Rafał Ziółek