System Informacji Przestrzennej dostępny na naszej stronie
Od miesiąca lutego dostępny jest System Informacji Przestrzennej. W aplikacji możemy znaleźć i sprawdzić punkty adresowe w Gminie Blachownia, można także sprawdzić numery działek, ich lokalizację i powierzchnię. Aplikacja posiada wiele interesujących funkcji tj.: powiększanie wybranych części mapy, pomiar odległości między wybranymi punktami, można za jej pomocą zmierzyć zaznaczoną powierzchnię. Dostępna wyszukiwarka pozwala na odnalezienie wpisanego adresu, numeru działki, obiektu po nazwie lub wyszukanie interesującego nas miejsca poprzez podanie współrzędnych GPS.
To oczywiście nie wszystko, w prosty sposób, wybierając odpowiednie piktogramy na mapie, możemy podejrzeć inwestycje zrealizowane w naszej Gminie wraz kwotami i rodzajami dofinansowania. Aby w wygodny sposób zobaczyć zrealizowane inwestycje można również skorzystać z rozwijanej listy u góry w menu. Kolejną ciekawą funkcją jest współpraca aplikacji ze Street View, gdzie wybraną lokalizację, miejsce czy budynek możemy zobaczyć na zdjęciach.
Niezmiernie przydaną opcją jest praca na warstwach. Możemy ukrywać lub pokazywać te warstwy mapy, które nas najbardziej interesują, m.in.: adresy, zarysy ulic, informacje o lasach, widok z satelity, granice gminy i wiele innych.
Do aplikacji jest załączony plik z instrukcją obsługi, który zawiera opis wszystkich funkcji. Aplikację można znaleźć w zakładkach po lewej stronie naszej witryny lub wybierając link poniżej.
Urząd Miejski w Blachowni 17.02.2015
LINKI
link do aplikacji e-mapa