Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Zawody Elemental Tri Series w Blachowni już za niecałe dwa tygodnie!

Już za niecałe dwa tygodnie, na trasę wyruszą triathloniści biorący udział w trzecim etapie Elemental Tri Series w Blachowni! 7 lipca etapem pływackim w zmodernizowanym Zalewie Blachownia rozpocznie się zacięta rywalizacja zawodników age-group i zawodowców. W ramach zawodów w Blachowni ponownie rozgrywany będzie Puchar Polski w Triathlonie.

 

Największy triathlon w województwie Śląskim z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością wśród triathlonistów. Blachownia k. Częstochowy stała się stałym punktem na mapie cyklu Elemental Tri Series, a impreza w tej miejscowości odbędzie się już po raz czwarty!

Największym walorem turystycznym Blachowni jest bez wątpienia Zalew. Co roku z uroków tego miejsca korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Ważną informacją dla zawodników będzie na pewno to, że zbiornik na tegoroczne zawody Elemental Tri Series przeszedł modernizację, w ramach której został nie tylko oczyszczony, ale i pogłębiony. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia tego miejsca, została powiększona plaża i zaaranżowano przyległe tereny. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

 

Podczas zawodów Elemental Tri Series triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i dystans olimpijski. Na dystansie olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: etap pływacki o długości 1,5 km, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu. Na tym dystansie będzie można rywalizować indywidualnie oraz w sztafecie triathlonowej, w której jeden zawodnik z drużyny płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Na dystansie sprinterskim na zawodników czekam 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km, a na supersprinterskim: 0,4 km – 10 km – 2,5 km. Na krótszych dystansach dozwolona będzie jazda w grupie, czyli drafting. W ramach Elemental Tri Series Blachownia 2019 będą toczyły się zmagania o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Triathlonie.

Centrum zmagań wraz z biurem zawodów, strefą zmian i EXPO zostaną umiejscowione na Placu Niepodległości. Start rozpocznie się od etapu pływackiego w jeziorze Blachownia, natomiast trasa kolarska tak jak w ubiegłym roku będzie przebiegać przez drogę wojewódzką nr 492. Jest to odcinek bardzo szybki i płaski. Etap biegowy zostanie wytyczony w pobliżu Zalewu Blachownia oraz okolicznych stawów.

W Blachowni odbędą się również dwie imprezy towarzyszące triathlonowi. Będą to zawody biegowe dla dorosłych oraz dla dzieci. Dorośli wezmą udział w biegu na dystansie 10 km w ramach 10K Run Series, na trasie atestowanej przez PZLA. Imprezą biegową dla najmłodszych będą tradycyjnie zawody Elemental Kids, na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Podczas zawodów Elemental Tri Series w Blachowni każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na swój poziom zaawansowania. Impreza przewiduje dystanse zarówno dla zawodowych triathlonistów, jak i dla amatorów tej dyscypliny i debiutantów. Osoby rozpoczynające sportową przygodę mogą zacząć od startu w zawodach biegowych w 10K Run Series.

Widzimy się 7 lipca w Blachowni, zabierzcie z sobą zapasy energii, pozytywne nastroje a my zagwarantujemy Wam prawdziwe, sportowe emocje!

Zapisy trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.triathlonseries.pl

 


Data publikacji: 25-06-2019