Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

„Stuknęła” nam dwudziestka

Stuknęła” nam dwudziestka

 

Trzeci rok kadencji Burmistrza Blachowni – Sylwii Szymańskiej wyraźnie pokazuje, że jej zobowiązania wyborcze i służba dla mieszkańców przynoszą wymierne efekty dla rozwoju naszej gminy.

W listopadowym rankingu inwestycji gminnych w latach 2014-2016, który został sporządzony przez prestiżowe wydawnictwo samorządowe „Wspólnota” nasza gmina awansowała w ciągu trzech ostatnich lat aż o 117 miejsc. Pokazuje to wielki wysiłek i coroczną troskę o zwiększenie wartości, ilości i jakości inwestycji realizowanych w Blachowni. Wyraźnie widać to w kolejnych budżetach gminy, których wartość na przełomie tej kadencji wzrosła o 100%. Jednym z głównych powodów warunkujących tak duże możliwości inwestycyjne jest skuteczne zabieganie o środki zewnętrzne, w tym przede wszystkim europejskie.

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że Blachownia odniosła kolejny spektakularny sukces. Otrzymane 3,4 mln zł z UE na przebudowę „Prażynki” budynku Sienkiewicza 16 spowodowały, że „pękła” kolejna magiczna i nieosiągalna dotąd granica.

Blachownia skutecznie pozyskała w tej kadencji ponad 20 mln zł z Unii Europejskiej.

To więcej niż dziesięciokrotność podobnych środków, które zasiliły nasz budżet w poprzednich latach. Potrzeb mamy oczywiście jeszcze wiele i dużo pozostaje jeszcze do zrobienia. Nie może przesłaniać to oczywistego faktu, że razem odnieśliśmy już wielki sukces i wspólnie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby kolejne lata były dla Blachowni jeszcze lepsze.


Data publikacji: 01-12-2017