Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Relacja z koncertu Zaduma i Przemijanie

Dzień Zaduszny kojarzy nam się głównie z odwiedzaniem cmentarzy, wspominaniem zmarłych, jest przepełniony refleksją i naznaczony smutkiem.

Instruktorzy oraz członkowie zajęć z Miejskiego Domu Kultury postanowili spojrzeć na ten dzień nieco inaczej. Cieszmy się z tego co mamy, doceńmy życie, bądźmy szczęśliwy – pod takimi hasłami w tym roku odbyły się Zaduszki Poetyckie.

Wszyscy występujący poprzez prezentowaną poezję i muzykę próbowali zachęcić słuchaczy, aby często się uśmiechali i szanowali siebie nawzajem, ponieważ to jest najważniejsze, aby być naprawdę szczęśliwym. Koncert przyciągnął uwagę wielu ludzi, mówiąc kolokwialnie: sala widowiskowa MDK „pękała w szwach”, a każdy z widzów był pozytywnie zaskoczony, bowiem spodziewał się czegoś zupełnie innego niż ujrzał tego dnia na scenie. Czynny udział w koncercie wzięła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Edyta Mandryk oraz Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej Renata Gajlewicz. Mamy nadzieję, że następne przedsięwzięcia w Miejskim Domu Kultury w Blachowni również pozostawią po sobie tak duże, pozytywne echo.