Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ! WAKACJE DOBIEGŁY KOŃCA

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Blachowni wraz z Burmistrzem Blachowni Panią Sylwią Szymańską zorganizował drugą edycję akcji letniej „Wakacyjny Czas Zabaw 2018”. Podobnie jak w roku ubiegłym akcja cieszyła się dużym zainteresowanie dzieci oraz dorosłych mieszkańców gminy.

W tym okresie odbyło się 16 pikników na terenie całej gminy. Podczas wszystkich pikników pracownicy MOPS przeprowadzili wile gier i zabaw ruchowych, dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy, dzięki któremu bawiły się z nami tygryski, motylki i inne stworki. Podobnie jak rok temu podczas zabaw nie znalazł się nikt suchy, a po intensywnych zabawa na każdego czekał słodki poczęstunek.

Nasi partnerzy zadbali o dodatkowe atrakcje:

Akcje rozpoczynał piknik w Ostrowach który odbył się na terenie wokół kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Podczas pikniku zaśpiewały uczennice ze szkoły Podstawowej nr 3 oraz można było nauczyć się podstawowych kroków walca angielskiego i wiedeńskiego. Rada parafialna wraz z ks. Proboszczem Arturem Stopikowskim przygotowała potrawy z grilla oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku. Dodatkową atrakcją był dmuchany zamek. Podczas drugiego pikniku w Ostrowach, który odbył się na boisku szkolnym dodatkową atrakcją okazały się lody zakupione przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Pawła Hreczańskiego.

Na piknikach w Konradowie Pani Sołtys Ewelina Gajzner wraz z Radną Ireną Popczyk zaangażowały w akcję mieszkańców sołectwa. Zadbały o smaczne kiełbaski z grilla oraz słony poczęstunek. Podczas pikniku odbywającego się w Szkole Podstawowej w Cisiu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie przygotowało dla wszystkich uczestników kiełbaski z grilla, napoje oraz słodki poczęstunek. Natomiast w Starej Gorzelni Stowarzyszenie Rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru wraz z Sołtysem Krzysztofem Ściubidło przygotowało dodatkowo pieczone ziemniaki z masłem czosnkowym. Sołtys Ilona Grzelińska przygotowała w Nowej Gorzelni dla dzieci napoje i słodki poczęstunek. Na placu zabaw w dzielnicy Piastów Wiceprzewodniczący Pan Tomasz Rećko wraz z Burmistrz Sylwią Szymańską zapewnili dla wszystkich kiełbaski z grilla, a na drugi piknik zaprosili strażaków z OSP Cisie, którzy zapewnili „wodne szaleństwo”. Stowarzyszenie Wyrazów Razem i Radny Sebastian Cierpiał udostępnili domek dla uczestników dzięki czemu w trakcie pierwszego pikniku część zabaw ze względu na deszcz mogła odbyć się pod zadaszeniem. W Błaszczykach odbyły się dwa pikniki: pierwszy dzięki uprzejmości Pana leśniczego Lecha Normana odbył się na terenie leśniczówki. Pan Lech Norman przeprowadził dla uczestników pikniku lekcje przyrody opowiadając o okolicznej faunie i florze. Na zakończenie ks. Proboszcz Krzysztof Krulik zamówił pizzę. Ponadto pikniki odbyły się również na placu zabaw przy ul. Olchowej oraz w Łojkach

Zakończenie akcji odbyło się w parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni uroczystą mszą świętą , następnie zarówno dzieci jak i dorośli mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Na scenie wystąpili uczestnicy zajęć Gminnego Klubu Środowiskowego „Fabryka Umiejętności” oraz Karolina Ratajczak. Dla dzieci ks. Proboszcz Krzysztof Krulik zapewnił zamki dmuchane, które cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci. Uczestnicy pikniku mogli spróbować smalcu domowej roboty, kiełbaski z grilla oraz pieczonych ziemniaczków podarowanych przez miejscowego rolnika pana Andrzeja Wypchlak. W konkursie na najlepsze ciasto wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Na zakończenie puszczane były wielkie bańki, a dzieci mogły rozbić misiowe piniaty pełne słodkości. Miejmy nadzieję spotkamy się za rok.