Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Pasowanie uczniów klas pierwszych

14 października Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni oraz Olga Kacprzak inspektor ds. oświaty i wychowania uczestniczyły w uroczystościach pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łojkach, Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni.

W tym dniu w uroczystej atmosferze 123 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przez dyrektorów pasowanych na uczniów. Zanim to nastąpiło, dzieci zaprezentowały swoje talenty i umiejętności w części artystycznej, do której przygotowywały się od września. Pierwszy szkolny występ to pierwszy wielki sukces pierwszaków.

Dla uczniów klas pierwszych były to niezapomniane chwile, obfitujące w wiele miłych wrażeń i …. prezentów od burmistrza, rad rodziców, starszych kolegów.

Wszystkim pierwszakom życzymy, by każdy dzień w szkole był wspaniałą przygodą z nauką, aby do szkoły chodziły z radością. Rodzicom bohaterów tego dnia gratulujemy wspaniałych pociech i życzymy, aby były dla nich zawsze radością i chlubą. Aby wyrosły na mądrych, wykształconych, wrażliwych i otwartych na potrzeby drugiego człowieka Mieszkańców Naszej Gminy.

Pasowanie uczniów klas pierwszych