Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

NASI SIATKARZE W FINAŁACH MISTRZOSTW ŚLĄSKA W SIATKÓWCE

Mateusz Bieniek, nasza siatkarska gwiazda światowego formatu zbiera zasłużone laury w plebiscytach organizowanych przez różnego rodzaju organizacje i instytucje. Przypomnijmy, że Mateusz okrzyknięty został „ Siatkarskim Odkryciem Roku 2015”, oraz otrzymał tytuł „Najlepszego Sportowca Ziemi Świętokrzyskiej 2015”.

Ale mamy jeszcze inne „siatkarskie” powody do dumy. Siedmioro naszych mieszkańców dotarło do finałowego szczebla rozgrywek o Mistrzostwo Śląska. Szczególnym powodem do dumy jest to, że wszyscy oni są wychowankami UKS Gimnazjum Blachownia. Cała siódemka uczęszczała do blachowniańskich szkół podstawowych a większość to absolwenci bądź uczniowie naszego gimnazjum.

Pierwszeństwo dajmy paniom:

PAULINA KUZIOR – reprezentuje obecnie barwy JKS SMS Jastrzębie Zdrój w kategorii „juniorka” na pozycji „ przyjmująca”.

KORNELIA KABAŁA – obecnie zawodniczka SPS Politechnika Częstochowska w kategorii „kadetka” na pozycji „ środkowa”.

PATRYCJA RYKAŁA – zawodniczka SPS Politechnika Częstochowska w kategorii „kadetka” na pozycji „ środkowa”.

I nasi panowie:

MATEUSZ BUCA – reprezentujący barwy Exact Systems Norwid Częstochowa w kategorii „ kadet” na pozycji „ atakujący”. Przypomnijmy, że dwa lata temu Mateusz wraz z „Norwidem” wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w kategorii „młodzik”.

OSKAR RAKUS - obecnie zawodnik AZS 2020 Częstochowa w kategorii „kadet” i „junior” na pozycji „ rozgrywający”.

KRZYSZTOF RYKAŁA - obecnie zawodnik AZS 2020 Częstochowa w kategorii „kadet” i „junior” na pozycji „ przyjmujący”.

BARTOSZ BARZAK – zawodnik grający obecnie w Exact Systems Norwid Częstochowa w kategorii „ młodzik” na pozycji „ rozgrywający”.

Naszym młodym sportowcom życzymy udanych startów w finałowych turniejach wojewódzkich i awansu do finałów Mistrzostw Polski.

Andrzej Kuzior