Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Mistrzowski Badminton w Blachowni

Mistrzowski Badminton w Blachowni

W sobotę 24 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Blachowni rozegrano Mistrzostwa Śląska w Badmintonie pod patronatem Burmistrza Blachowni Pani Sylwii Szymańskiej.

Organizatorami zawodów były: Międzyszkolny Klub Sportowy “Dwójka” Blachownia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni i Śląski Związek Badmintona.

W Mistrzostwach wzięły udział kluby: Dwójka Blachownia, Lotka Olsztyn, Junior Wrzosowa, Kolejarz Częstochowa, Jedynka Częstochowa, Plesbad Pszczyna, Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, SET Mazańcowice, Wolant Jaworzno, Energia Lubliniec, Unia Bieruń, AZS Uniwersytet Śląski Katowice, Jedynka Zabrze oraz zawodnicy niestowarzyszeni.

Po uroczystym otwarciu 50 zawodniczek i zawodników przystąpiło do rywalizacji w kategoriach Elity, Juniorów Młodszych i Młodzików. Sportowe zmagania trwały sześć godzin, podczas których rozegrano 60 meczów.

Bardzo dobrze w Mistrzostwach zaprezentowali się zawodnicy “Dwójki”.

Złote medale wywalczyli Kamil Korbel i Danuta Korbel w grze mikstowej oraz Danuta Korbel w grze podwójnej kobiet w kategorii elity. Jan Gawor i Mateusz Szewczyk zdobyli srebrny medal w grze podwójnej młodzików. Medale brązowe: Jan Gawor w grze pojedynczej młodzików, Tomasz Gawor w grze podwójnej juniorów młodszych, Kamil Korbel w grze pojedynczej elity oraz Grzegorz Maciejewski w grze podwójnej elity.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, zdobywcy miejsc drugich i trzecich odpowiednio medale srebrne i brązowe. Zakup statuetek i medali sfinansowano ze środków Powiatu Częstochowskiego.

Były to drugie zawody badmintona tej rangi rozegrane w Blachowni. Zawodnikom i trenerom bardzo podobały się statuetki i hala (w przygotowanie jej do zawodów dużo pracy włożyli zawodnicy “Dwójki” : Kamil Korbel, Karolina Gajos, Janek i Tomek Gawor oraz Mateusz Szewczyk). Plakat turnieju zaprojektował Paweł Popenda, były zawodnik “Dwójki”.

 

Mistrzowski Badminton w Blachowni