Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Mistrzowski Badminton w Blachowni

W sobotę 18 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Blachowni rozegrano Mistrzostwa Śląska w Badmintonie pod patronatem Burmistrza Blachowni Sylwii Szymańskiej. Organizatorami zawodów byli: Międzyszkolny Klub Sportowy “Dwójka” Blachownia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni i Śląski Związek Badmintona.

W Mistrzostwach wzięły udział: Dwójka Blachownia, Lotka Olsztyn, Junior Wrzosowa, Kolejarz Częstochowa, Jedynka Częstochowa, Plesbad Pszczyna, Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, SET Mazańcowice, Wolant Jaworzno, Energia Lubliniec, Unia Bieruń i AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Po uroczystym otwarciu i prezentacji medalistów Mistrzostw Polski, 98 zawodniczek i zawodników przystąpiło do rywalizacji w kategoriach Elity, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych. Sportowe zmagania trwały dziewięć godzin, podczas których rozegrano 120 meczów.

W Mistrzostwach najwięcej złotych medali wywalczyły Plesbad Pszczyna i Unia Bieruń. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy “Dwójki”.

Złoty medal wywalczyła Karolina Gajos w grze mieszanej elity, medale srebrne zdobyli : Jan Gawor w grze mieszanej młodzików, Danuta Korbel w grze podwójnej elity oraz Kamil Korbel w grze pojedynczej elity, a medale brązowe Mateusz Szewczyk w grze podwójnej młodzików młodszych, Tomasz Gawor w grze podwójnej młodzików i Karolina Gajos w grze pojedynczej elity.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki i złote medale, zdobywcy miejsc drugich i trzecich odpowiednio medale srebrne i brązowe. Zakup statuetek i medali sfinansowano ze środków Powiatu Częstochowskiego i Gminy Blachownia.

Były to pierwsze zawody badmintona tej rangi rozegrane w Blachowni. Zawodnikom i trenerom bardzo podobały się statuetki i hala (w przygotowanie jej do zawodów dużo pracy włożyli zawodnicy “Dwójki” : Kamil Korbel, Janek i Tomek Gawor oraz Mateusz Szewczyk).

Plakat turnieju zaprojektował Paweł Popenda, były zawodnik MKS "Dwójka" Blachownia.

                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                Leszek Gabryjelski