Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Jubileuszowy koncert w Miejskim Domu Kultury w Blachowni

20 października mieszkańcy naszej gminy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Blachowni, który upamiętniał jubileusz 50 - lecia nadania praw miejskich Blachowni.

Przez cały bieżący rok samorząd starał się szeroko pokazywać ludzi, wydarzenia i historię minionego półwiecza pamiętając, że nie będzie dobrego jutra bez szacunku i pamięci dla dokonań i wysiłku tych, którzy ją współtworzyli. Szereg minionych imprez oraz działań zapisanych w kalendarzu potwierdza, jak ważny dla Blachowni jest ten jubileusz.

Podczas uroczystego koncertu w Blachowni wystąpił pan Krzysztof Drynda - muzyk, laureat Szansy na sukces, Blachownianin oraz Pani Iwona Chołuj (wraz z zespołem) - Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, aktorka Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Blachowni został stworzony film promujący Blachownię, ukazujący aspekty historyczne oraz inwestycje, które będą realizowane w przyszłości. Film ten prezentowany jest Państwu przy każdym wydarzeniu, które zostało zorganizowane w ramach jubileuszu naszego miasta, także w trakcie recitalu, który przygotowaliśmy dla Państwa.

Dziękujemy Państwu za przybycie na ten wyjątkowy wieczór oraz zaangażowanie i chęć uczestnictwa w wydarzeniach, które przypominają nam, mieszkańcom o tak ważnym jubileuszu, jakim jest 50 - lecie nadania praw Miejskich Blachowni.

Po koncercie mieszkańcy mogli wpisać się do specjalnej kroniki, która będzie wspaniałą pamiątką jubileuszu miasta.

Przeżyjmy te piękne chwile raz jeszcze podczas przeglądania galerii zdjęć.

 


Data publikacji: 30-10-2017