Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

II Piknik Rodzinny już za nami.

II Piknik Rodzinny już za nami.

W sobotę 1 lipca 2017 odbył się w Blachowni II Piknik Rodzinny dla mieszkańców gminy. Piknik został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, jako jedno z działań Programu Aktywności Lokalnej, realizowanego w ramach współfinansowanego ze środków europejskich EFS Projektu Partnerskiego „Drużyna Powiatu”, w którym uczestniczy Gmina Blachownia.

Podobnie jak w roku ubiegłym impreza odbyła się przy ulicy 1-go Maja 99, na terenie parkingu przy siedzibie Klubu Środowiskowego „Fabryka Umiejętności”, Domu Kultury, Policji oraz oddziału Biblioteki Miejskiej. Dzięki współpracy partnerskiej z kilkoma instytucjami oraz organizacjami przygotowane zostało wiele ciekawych atrakcji. Policja w Blachowni udostępniła najmłodszym uczestnikom możliwość obejrzenia od środka radiowozu policyjnego oraz zobaczenia pokazu tresury psa policyjnego. Miejski Dom Kultury zapewnił pełną oprawę sceny. Uczestnicy pikniku mogli posłuchać utworów wykonanych przez podopiecznych Klubu Środowiskowego „Fabryka Umiejętności” oraz zespołu Blachowianki. Gwiazdą wieczoru był Przemysław Janus który wraz z opiekunką naszego Klubu Mieszkańca Karoliną Cichoń wystąpił z koncertem wokalnym. Na scenie zatańczyła również Częstochowska Grupa Tańca Irlandzkiego Celtomania, która po występie zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca integracyjnego. Dla dzieci przygotowano animacje realizowane przez profesjonalny zespół animatorek: malowanie twarzy, skręcanie balonów, duże bańki mydlane. Nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami. Największą atrakcją dla dzieci było rozbijanie Piniat pełnych słodkości. Podczas pikniku odbyła się również druga edycja „Zmagań rodzinnych”. W tegorocznej edycji wzięło udział 16 rodzin. Wśród konkurencji przygotowanych przez Animatora Społeczności Lokalnej były: strzelanie z łuku, bieg z jajkiem, układanie puzzli na czas. Gratulujemy wszystkim uczestnikom „Zmagań rodzinnych” w szczególności zwycięzcom rodzinie Ujmów. Podczas Pikniku ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje w moim mieście”. Z nadesłanych prac wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym

I Miejsce Julia Guździk

II miejsce – Olga Siedlowska

III miejsce – wiktor Bliżycki

W kategorii uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej

I miejsce – Mai Wójcik

W kategorii uczniowie Gimnazjum

I miejsce – Radosła Wilk

II miejsce – Wiktoria Gaudzińska

Piknik był okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz dał możliwość integracji społeczności lokalnej

Dla licznie przybyłych uczestników pikniku zapewniony był poczęstunek z grilla, napoje, ciasta oraz słodycze serwowane przez pracowników MOPS. Pomimo kapryśnej pogody Piknik udał się znakomicie.


Data publikacji: 11-08-2017