Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 roku odbył się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie uskrzydla”. Akcja ma na celu rozpowszechnianie codziennego czytania dzieciom jako przyjazną metodę wszechstronnego rozwoju. W tym czasie w Filii Biblioteki Miejskiej w Blachowni zaproszono do czytania przedstawicieli ciekawych zawodów.

30 maja zaproszono Panie z Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie, które przedstawiły „Teatrzyk Kamishibai” dzieciom z klasy I i II Szkoły Podstawowej Nr 3. Dzieci wykonały ilustracje do obejrzanej bajki.

We wtorek zorganizowano spotkanie z Harcmistrzem Panem Adamem Czarnołęskim dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3. Opowiedział on o swojej przygodzie z lat młodzieńczych i przeczytał fragment książki Seweryny Szmaglewskiej – „Czarne stopy”.

W środę i czwartek do Filii Biblioteki przybyła grupa dzieci z Przedszkola Nr 1 w Blachowni. Na spotkanie zaproszono Panią Burmistrz Blachowni Sylwię Szymańską oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Edytę Mandryk. Panie czytały wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Książki są źródłem wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej i rozwijają zainteresowania dzieci.

 

Małgorzata Kijak