Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Blachownia wyróżniona przez Ministra Inwestycji i Rozwoju!

6 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta Gala konkursu „Polskie Inwestycje Przyszłości”. Tegoroczna edycja konkursu była wydarzeniem towarzyszącym 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Konferencja ta jest najważniejszym na świecie wydarzeniem dotyczącym ograniczenia emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zjawisko globalnego ocieplenia.

W całej Polsce w kategorii „Ekologiczna Jednostka Samorządu Terytorialnego” wyróżnionych zostało 6 projektów, w tym projekt Gminy Blachownia „Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika Blachownia wraz z zagospodarowaniem otoczenia”, na łączną kwotę ponad 14 mln zł.

Celem konkursu jest wyróżnienie projektów unijnych, które szczególnie wpływają na ochronę środowiska i stanowią przykład biznesowego sukcesu, skutecznego wdrażania innowacji oraz dobrych praktyk.

Podziękowania oraz słowa uznania od Ministra Inwestycji i Rozwoju p. Jerzego Kwiecińskiego za pracę oraz zaangażowanie w dbałość o środowisko odebrali Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hreczański.


Data publikacji: 10-12-2018
Blachownia doceniona przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju! Nominacja w konkursie "Polskie Inwestycje Przyszłości"!