Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Bezpłatne badnia przesiewowe

Stowarzyszenie SOS-WZW w Częstochowie organizuje w dniach 7-8 i 9 grudnia 2015 roku akcję bezpłatnych badań laboratoryjnych na obecność przeciwciał anty-HCV we krwi (Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C). Badania przeprowadzone zostaną na terenie 6 powiatów znajdujących się w województwach opolskim i śląskim. Akcja dotyczy również mieszkańców Blachowni. Szczegóły w plakacie załączonym poniżej oraz na stronie www.sos-wzw.pl

Informujemy Państwa również o spotkaniu w dniu 29 grudnia br. o godz. 14:00 w Sali Błękitnej Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie przy ulicy Focha 19/21, dla Osób które wezmą udział w badaniach laboratoryjnych i wyrażą chęć przyjścia na powyższe spotkanie. W spotkaniu planowany jest udział lekarza specjalisty chorób wątroby, który zaznajomi zebranych z aktualnym stanem wiedzy z zakresu diagnostyki i terapii chorób wątroby, a także będzie odpowiadał na zapytania Osób z sali. O powyższym spotkaniu informuje załączona ulotka (strona 4).

W dalszych planach Stowarzyszenia na rok następny jest między innymi, zorganizowanie kolejnego corocznego XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Organizacji Pozarządowych zajmujących się Osobami z chorobami wątroby. Zjazd ten planowany jest w dniu 23 kwietnia 2016 roku w Częstochowie.