Czerwcowa sobota pełna radości
W sobotę 1 czerwca na Hali Sportowo-Widowiskowej w Blachowni odbyły się huczne obchody Dnia Dziecka. Inicjatorami i organizatorami imprezy byli: Burmistrz Blachowni Pani Anetta Ujma, Miejski Dom Kultury, Hala Sportowo-Widowiskowa. O 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie zabawy, przywitanie przybyłych gości i dzieci, a także złożenie życzeń przez Panią Burmistrz, Przewodniczącego Rady Miasta i Organizatorów. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla naszych milusińskich była bajka "Czerwony Kapturek", którą zaprezentował Teatr Idea z naszego Domu Kultury. Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci rozśpiewały i roztańczyły się pod czujnym okiem instruktora tańca Katarzyny Ujma.
Następnie instruktor plastyki Anna Motyl tłumaczyła i pokazywała, jak "skręcić" miecz i pieska z balona, a dzielni wolontariusze pomagali dzieciom wykonywać balonowe kształty.
Kolejną atrakcją był "balonowy bal", podczas którego nasi milusińscy tańczyli i wykonywali różne ćwiczenia z wykonanymi wcześniej akcesoriami. W czasie gdy dzieci tańczyły i śpiewały, wolontariusze rozkładali stanowiska z grami i zabawami. Przygotowano m.in. klocki, chustę animacyjną, kręgle, piłki kangurki, a także różne konkurencje sprawdzające celność i sprawność fizyczną. Po świetnej zabawie dzieci z uśmiechami na twarzach i balonami wracały do domu, a przy wyjściu na każde z nich czekała słodka niespodzianka.

Była to druga tego typu impreza organizowana w naszym mieście. Podobnie jak w Mikołajki i tym razem w Hali Sportowej bawiło się mnóstwo dzieci. Dzień Dziecka był jednocześnie symbolicznym otwarciem sezonu letniego, który obfituje w atrakcje, zarówno te dla dzieci, jak i starszych mieszkańców naszej gminy, na które już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
autor artykułu: Sylwia Hreczańska 10.06.2012
GALERIA ZDJĘĆ
autor zdjęć: Rafał Ziółek
Więcej informacji
www.blachownia.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwo Powiatowe
Śląski Urząd Wojewódzki